Kako je moguće da Chanelova klasična torba na preklop u Kini košta 4.472 američka dolara dok im je u Australiji cena 5.494 tih istih dolara. Razlika je znatno veća, a definišu je brojni faktori.
Mnoge žene koje kupuju dizajnerske torbice, kupuju ih isključivo na sniženjima ili tamo gde ih mogu dobiti po najpovoljnijim cenama. Istraživanjem tržišta po svetu purseblog.com došao je do zanimljivih podataka i cena nekih od najpoželjnijih modela dizajnerskih torbi.
Ispostavilo se da su one najniže u Americi i u Zapadnoj Evropi. A zašto je to tako?
Iako se brojni brendovi trude da održe iste cene u celom svetu, još uvijek postoje velike rupe u zakonima. Ista dizajnerska torba košta sasvim različito, zavisno od valute koja se koristi na svetskim luksuznim tržištima Severne Amerike, Evrope, Azije i Okeanije.
Pored promene kursa, tu je i porez na dodatu vrednost poznatiji kao VAT ako kupujete u Evropi.
Na primer, ako tačno ispunite svoje papire vezane za mesto kupovine i aerodroma u kontinentalnoj Evropi i Velikoj Britaniji, biće vam vraćen iznos od 5% do 25 % od kupovne cene. To važi za luksuzne proizvode svih vrsta. Ako putujete po Zapadnoj Evropi s bilo kojeg mesta iz ostatka sveta trebalo bi da razmotrite kupovinu luksuznih proizvoda.
S obzirom na slabljenje funte, Velika Britanija je trenutno jedna od najpoželjnijih za kupovinu, ali kada je reč o evropskim dizajnerima, ipak su Francuska i druge zapadnoevropske zemlje najpovoljnije za ovu vrstu šopinga.
Tako će "birkinka" u Francuskoj koštati oko 7.000 američkih dolara, dok je cena u Velikoj Britaniji veća za 500-tinjak američkih dolara. Gucci model Dyonisus u Velikoj Britaniji košta najmanje dok u Americi postiže najveću cenu.
Sledeći put kada se odlučite da investirate u luksuz, proverite kako ga platiti onoliko koliko "zaista" vredi.
Izvor: buro247.hr
Zapratite ELLE na Instagramu i prvi dobijte sve insajderske informacije magazina ELLE >>>https://www.instagram.com/elleserbia/
Još uvek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš diskusiju.