Transrodni model i glumica Hari Nef je debitovala na Milano Fashion Weeku juče, i to na jednoj od najjačih revija, onoj rezervisanoj za prezentaciju najnovije muške kolekcije s potpisom Guccija.
Nefin izlazak na pistu, ali i samo pojavljivanje je svakako vrlo bitan momenat za sve transrodne modele u modelingu, ali i generalno transrodne osobe koje se još uvek bore sa neprihvatanjem od strane društva, ali i kompanija od kojih se samo one najhrabrije odlučuju da angažuju transrodne modele u svojim kampanjama, editorijalima i FW prezentacijama.
Na MFW, Nef je izašla na pistu kao transrodna žena, stilizovana u moćnu crvenu pelerinu nalik kabanici, crvenim pilgrim pantalonama i šeširu. Vatrenocrvena boja ostavila je snažan utisak na sve, a kompletnom izdanju je pružila jedan miks haute couture, ready-to-wear i edvardijanskog kostima.
Stilizovana naočarama i statement prstenjem, Hari je napravila pravi mali interemezzo izgledajući kao prava dama na jednom muškoj reviji, što nas je još jednom ubedilo kako današnja moda sve više izjednačava polove i vuče ka no gender specifikaciji, odnosno prezentacijama koje neće biti odvojene za muške i ženske kolekcije.
Inače, Hari Nef se proslavila u showu Transparent, nagrađenom Zlatnim globusom i Emmyjem, i to lik Tante Gittel, predaka koji se javlja u snovima glavne junakinje Ali, koju glumi Gabby Hoffman (koju znate iz serije Girls).
Zapratite ELLE na Viberu i prvi dobijte sve insajderske informacije magazina ELLE >>> http: //www.viber.com/ellesrbija
10 KOMADA KOJE SVAKA ŽENA U PEDESETIM TREBA DA IMA U SVOM GARDEROBERU: Inspirišite se da postanete ikona stila
OVI MODELI PANTALONA NAJBOLJE PRISTAJU ŽENAMA 50+ : Modne ikone sa Instagrama ih uključuju u svoje dnevne outfite
ANGELINA JOLIE PROŠETALA NAJPOŽELJNIJU TORBU ZA 2023. GODINU: Košta preko 3000 dolara i ponovo vraća u modu XXL formu
9 PROIZVODA KOJE NE BI TREBALO DA KORISTITE KADA PREĐETE 50: Umesto da čine lice svežim, daju potpuno suprotan efekat
DA LI ŽENE TREBA DA SE ODREKNU NASLEDSTVA U KORIST MUŠKOG ČLANA PORODICE? Ekonomska moć nad drugim je osnov nejednakosti