Thierry Mugler je napokon spreman da izloži svoje kultne komade u Parizu. Nakon više od godinu dana odlaganja zbog pandemije, izložba će ugledati svetlost dana u The Musée des Arts Décoratifs 30. septembra, i to pod imenom Thierry Mugler: Couturissme.
Odrabrana konfekcija, visoka moda i kostimi iz perioda od 1973. do 2014. godine prezentovaće se u posebnim tematskim sobama na dva sprata Christine i Stephen A. Schwarzman modne galerije u The Musée des Arts Décoratifs.
Muzej najavljuje da će se ova dugoiščekivana izložba odvijati u nekoliko činova, poput klasične opere, kombinujući kostime, animirane projekcije, fotografije i muziku, te praveći različitu atmosferu koja će prikazati Muglerovu fantaziju dugu skoro 50 godina. Takođe, ova retrospektiva istraživaće i druge medije njegovog rada - lična fotografijska dostignuća, posvećenost muzici i videografiji.
''Muglerov prepoznatljivi stil prevazilazi modu, utičući na sve generacije umetnika do danas. Ovo je prilika da otkrijete i ponovo vidite sjaj ovog umetnika - on je plesač, čovek scene, fotograf i dizajner. Umetnik koji je svoje vreme obeležio revolucijom u svetu mode'' rekli su iz muzeja.
Proslava Muglerovog rada obuhvatiće i kultni miris ''Angel'', kao i scenske kostime koji prkose godinama, uključujući i one za Macbeth, koje je predstavila Comédie-Française na Festival d’Avignon.
Ova postavka će biti izložena do 24. aprila 2022. godine, pa ako se u tom periodu nađete u Parizu, iskoristite priliku da je posetite.
Priredila: Ivana Matijević
10 KOMADA KOJE SVAKA ŽENA U PEDESETIM TREBA DA IMA U SVOM GARDEROBERU: Inspirišite se da postanete ikona stila
OVI MODELI PANTALONA NAJBOLJE PRISTAJU ŽENAMA 50+ : Modne ikone sa Instagrama ih uključuju u svoje dnevne outfite
ANGELINA JOLIE PROŠETALA NAJPOŽELJNIJU TORBU ZA 2023. GODINU: Košta preko 3000 dolara i ponovo vraća u modu XXL formu
9 PROIZVODA KOJE NE BI TREBALO DA KORISTITE KADA PREĐETE 50: Umesto da čine lice svežim, daju potpuno suprotan efekat
DA LI ŽENE TREBA DA SE ODREKNU NASLEDSTVA U KORIST MUŠKOG ČLANA PORODICE? Ekonomska moć nad drugim je osnov nejednakosti