Novo istraživanje koje je sprovela kompanija Nestpick koja se bavi nekretninama širom sveta te konstantno istražuje tržišta ne bi li što bolje pozicionirala svoje apartmane i posede, otkrilo je koje su to zemlje u kojima je kvalitet života za žene najbolji, a u kojima najgori.
Naravno, na prvo mesto je "zasela" Norveška.
U istraživanju koje se zove 2019 Women's Liveability Index, obuhvaćeno je preko 100 zemalja i raznovrsni faktori koji utiču na kvalitet života lepšeg pola.
Ovi faktori podrazumevaju nivo nasilja, kriminala, odnos plata između polova, procenat siromašnih, kao i lifestyle ponude koje to mesto pruža ženama za jedan ispunjen i raznovrstan život.
I kada se svi ovi faktori uzmu u obzir, evidentno je da je Norveška zemlja u kojoj je ženama sve omogućeno - najbolji standard, uslovi za rad, zaštita majčinskih prava te činjenica da je razlika između plata kod polova, skoro pa neprimetna, oko 7 posto, što je naspram engleskih 17.9% velika i vrlo bitna razlika.
S druge strane, za zemlje u kojima se ženama ne preporučuje da rade i žive smatraju se Nigerija, Etiopija i Pakistan.
Nama je ipak zanimljivo da je u top 10 najboljih zemalja za život žene na svetu i jedna bivša jugoslovenska republika, Slovenija, koja se našla na odličnom osmom mestu.
Pogledajte u nastavku top 10:
1. Norveška
2. Švedska
3. Kanada
4. Finska
5. Island
6. Danska
7. Irska
8. Slovenija
9. Austrija
10. Estonija
Zapratite ELLE na Instagramu i prvi dobijte sve insajderske informacije magazina ELLE >>>https://www.instagram.com/elleserbia/
10 KOMADA KOJE SVAKA ŽENA U PEDESETIM TREBA DA IMA U SVOM GARDEROBERU: Inspirišite se da postanete ikona stila
OVI MODELI PANTALONA NAJBOLJE PRISTAJU ŽENAMA 50+ : Modne ikone sa Instagrama ih uključuju u svoje dnevne outfite
ANGELINA JOLIE PROŠETALA NAJPOŽELJNIJU TORBU ZA 2023. GODINU: Košta preko 3000 dolara i ponovo vraća u modu XXL formu
9 PROIZVODA KOJE NE BI TREBALO DA KORISTITE KADA PREĐETE 50: Umesto da čine lice svežim, daju potpuno suprotan efekat
DA LI ŽENE TREBA DA SE ODREKNU NASLEDSTVA U KORIST MUŠKOG ČLANA PORODICE? Ekonomska moć nad drugim je osnov nejednakosti