Veličanstvo zvano moda, nikada ne bi bilo potuno bez couture momenata, koji obezbeđuju oduzimanje daha kod svakog posmatrača. Skupoceni materijali, spektakularne konstrukcije, kristali, sati i sati veza i ručnog šivenja zahtevaju svakako kontrolu u svakom segmentu nastanka velelepne kreacije.
Tokom istorije, pojam lepog i glamuroznog manifestovao se i kroz modu i oblačenje, a posebno je naglašen od 20. veka i naravno bivstvuje paralelno sa fashion šundom.
Iako ovog puta nećemo zalaziti duboko u istoriju mode, osvrnućemo se na rad kreativne direktorke modne kuće Dior, Marie Grazie Chiuri i analiziru njenog rada u poslednjoj couture kolekciji namenjenoj za jesen/zimu, a prikazanu početkom jula u Parizu.
Glavni fokus kolekcije ovog puta bile su silute i proporcije komada, a ideja je bila da su kreacije svedene, bez ukrasa, a potpuna pažnja usmerena je na kroj. Mnogi modi kritičari poslednji rad Marie Grazie Chirui ocenili su kao "lep, ali da ga karakteriše "mirna" odeća, vanvremenskih silueta, koje se nikada ne može naći u prêt-à-porter ponudi".
Diorova revija visoke mode takođe je ocenjena kao "osvežavajuća", a tome je posebno doprinela i inspiracija modom 60-tih godina 20. veka, dominacija haljina "A" kroja, duboki dekoltei i diskretan, skoro neuočljiv nakit.
Sve u svemu pohvale za kolekciju stigle su sa svih strana, a mi se slažemo da je ovo sa potpuno opravdanim razlogom.
Zapratite ELLE na Instagramu i prvi dobijte sve insajderske informacije magazina ELLE >>>https://www.instagram.com/elleserbia/
10 KOMADA KOJE SVAKA ŽENA U PEDESETIM TREBA DA IMA U SVOM GARDEROBERU: Inspirišite se da postanete ikona stila
OVI MODELI PANTALONA NAJBOLJE PRISTAJU ŽENAMA 50+ : Modne ikone sa Instagrama ih uključuju u svoje dnevne outfite
ANGELINA JOLIE PROŠETALA NAJPOŽELJNIJU TORBU ZA 2023. GODINU: Košta preko 3000 dolara i ponovo vraća u modu XXL formu
9 PROIZVODA KOJE NE BI TREBALO DA KORISTITE KADA PREĐETE 50: Umesto da čine lice svežim, daju potpuno suprotan efekat
DA LI ŽENE TREBA DA SE ODREKNU NASLEDSTVA U KORIST MUŠKOG ČLANA PORODICE? Ekonomska moć nad drugim je osnov nejednakosti