Još
Izdanje: Potvrdi
Dodatno

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Objavljene nominacije za Oskara 2018.

Dodela Oskara, 90. po redu, biće održana 4. marta, a domaćin programa će kao i prethodne godine biti voditelj Jimmy Kimmel.

 Izvor: Foto: Profimedia

Po broju nominacija dominira "The shape of water" sa čak 13!

Oskara za najbolji film dobiće jedan od ovih filmova: "Call me by your name", "Darkest Hour", "Dunkirk", "Get out", "Lady Bird", "Phantom Thread", "The post", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

U kategoriji za najboljeg glavnog glumca takmičiće se: Timoti Šarlamejn ("Call me by your name"), Danijel Dej Luis ("Phantom Thread"), Danijel Kaluja ("Get out"), Geri Oldman ("Darkest Hour") i Denzel Vašington ("Roman J. Israel, Esq").

Tu su superheroji, jezivi zločini i porodične drame koje će zagrejati vaše hladno, jesenje srce.
Izvor: Youtube

Oskara za najbolju glavnu glumicu u filmu dobiće jedna od ovih dama - Meril Strip ("The Post"), Seli Hokins ("The shape of water"), Fransis Mekdormand ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri"), Margo Robi ("I, Tonya") ili Sarša Ronin ("Lady Bird").

Jedan od ovih reditelja će kući odneti Oskara:  Kristofer Nolan ("Dunkirk"), Džordan Pil ("Get out"), Greta Gervig ("Lady Bird"), Pol Tomas Anderson ("Phantom thread") i Giljermo del Toro za film ("The shape of water").

U kategoriju za najbolji performans sporedne glumice u filmu, nominacije su dobile: Meri J. Blajdž ("Mudbound"), Alison Dženi ("I, Tonya"), Lesli Menvil ("Phantom Thread"), Lori Metkalf ("Lady Bird") i Oktavija Spenser ("The shape of water").

Nominacije za najboljeg sporednog glumca: Vilijam Dafo ("The Florida project"), Vudi Harelson ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri"), Ričard Dženkins ("The shape of water"), Kristofer Plamer ("All the money in the world") i Sem Rokvel ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri").

Dodela Oskara, 90. po redu, biće održana 4. marta, a domaćin programa će kao i prethodne godine biti voditelj Jimmy Kimmel.
Izvor: Youtube

Oskara za najbolju kinematografiju mogu dobiti neki od ovih filmova: "Blade Runner 2049", "Darkest Hour", "Dunkirk", "Mudbound" i "The shape of water".

U kategoriji za najbolji originalni scenario takmičiće se filmovi: "The big sick", "Get out", "Lady bird", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

S druge strane, priznanje za najbolji adaptirani scenario dobiće jedan od ovih filmova: "Call me by your name", "The disaster artist", "Logan", "Molly's game" i "Mudbound".

Animirani film koji će dobiti Oskara može biti - "The boss baby", "The Breadwinner", "Coco", "Ferdinand" i "Loving Vincent".

Dodela Oskara, 90. po redu, biće održana 4. marta, a domaćin programa će kao i prethodne godine biti voditelj Jimmy Kimmel.
Izvor: Youtube

Nominacije za originalnu pesmu iz filma: "Mighty River" (Mudbound), "Mistery of love" (Call me by your name), "Remeber me" (Coco), "Stand up for something" (Marshall) i "This is me" (The greatest showman).

Oskara za najbolje vizuelne efekte mogu dobiti: "Blade Runner 2049", "Guardians of the Galaxy vol. 2", "Kong: Skull Island", "Star Wars: The Last Jedi" i "War for the planet of the apes".

U trci za Oskara u kategoriji najbolje montaže filma takmičiće se "Baby driver", "Dunkirk", "I, Tonya", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

U kategoriji najboljeg filma van engleskog govornog područja: "A fantastic woman" (Kina), "The insult" (Lebanon), "Loveless" (Rusija), "On body and soul" (Mađarska) i "The Square" (Švedska).

Koji film sa ovog spiska je vaš favorit?
Izvor: Youtube

Za titulu najboljeg dokumentarnog filma boriće se filmovi - "Abacus: Small enough to jail", "Faces Places", "Icarus", "Last men in Aleppo" i "Strong Island".

Kostimi koji su najviše privukli pažnje i samim tim zaslužili nominacije su iz sledećih filmova: "Beauty and the beast", "Darkest Hour", "Phantom Thread", "The shape of water" i "Victoria and Abdul".

U kategoriji za najbolji zvuk takmičiće se: "Baby Driver", "Blade Runner 2049", "Dunkirk", "The shape of water" i "Star Wars: The Last Jedi".

Nominovani kratki animirani crtani filmovi su: "Dear Basketball", "Garden Party", "Lou", "Negative Space" i "Revolting Rhymes".

izvor: Mondo.rs

Komentari 0

Vaš komentar je uspešno poslat i postaće vidljiv čim ga naši administratori odobre.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Najnovije

Najpopularnije

Moda

Celebrity