Mnoge dame su večito u potrazi za savršenim beauty tretmanom koji uklanja mitisere, i licu vraća svež i zdrav izgled.... Pored celulita, ova velika noćna mora svih žena je poznata po svojoj ukorenjenosti, i nešto težim i zahtevnijim načinima za odstranjivanje.

(Beauty tretman: Napravite prirodnu masku za lice koja uklanja mitisere (VIDEO))

Zato smo rešili da razgovramo sa najcenjenijim dermatolozima koji su nam dali najbolje savete....

Šta izaziva nastanak mitisera?

"Mitiseri su mala začepljenja koje se formiraju na kraju folikule dlake, poznatom kao pora", objašnjava dr Mervyn Patterson, dermatolog Woodford Medical centra. Normalne ćelije oblažu ulaz folikule i postepeno se kreću prema gore i prema spolja površini kože, kao prirodan proces. Sa mitiserima, ovaj korak je usporen izazivajući nagomilavanje ćelija u vratu folikule dlake. 

Pa, kako se zauvek rešiti mitisera? Kako kažu dermatolozi, najvažnije da se u svoj beauty režim uvrstite redovnu, kvalitetnu negu i piling....

Prvi korak: Čišćenje

"Najbolji režim se zasniva na dobrom starom čišćenju i toniranju kože", kaže ekspert za negu kože Sunita Chouhan iz Paul Edmonds London. Uverite se da koristite sredstvo za čišćenje koje u potpunosti odgovara vašem tipu kože. Na primer, ako je ona suva i nežna koristite neko nežnije sredstvo za umirujućim sastojcima. Zapamtite da je dobar i kvalitetan proizvod za čišćenje vaš najbolji prijatelj. 

Jednom kada pronađete savršeno sredstvo koje odgovara vašim potrebama, koristite ga svaki dan kako biste otklonili mitisere. Najbolja preporuka je Epionce Lytic Gel Cleanser, sredstvo koje je omiljeno među dermatolozima jer, iako je nežno i neagresivno, ono sprečava nastanak mitisera, tako što stvara okolinu u vratu folikule nepovoljnu za formaciju mitisera,kaže dr Patterson. Njegovo odlično dejstvo se zasniva na salicilnoj kiselini i zaštitnim lipidima koji na odličan način dubinski čiste kožu, bez izazivanje neželjenih oštećenja. 

Drugi korak: Piling

"Redovni piling je takođe važan, ali vodite računa da ne preterujete u tome. Najvažnijeje da ne upotrebljavate previše često piling, koji može ugroziti i oštetiti kožnu barijeru", napominje dermatolog konsultant Justine Hextall. Bleda, rumena i suva koža su često mnogo osetljivije, te ona dozvoljava upotrebu pilinga jednom u toku nedelje; veoma masna koža je često zahteva piling nekoliko puta nedeljno. 

Što se tiče same tehnike pilinga, najbolje je da ga koristite uveče jer ćete na taj način pripremiti kožu za noćnu negu. Nakon pilinga najbolje je da nežnim sredstvom očisite lice kako biste odstranili tragove pilinga, pre nego što aplicirate hranljivu noćne kreme,

Treći korak: Tretman

Ako vam prirodni tretmani ne pomažu, vreme je da posetite dermatologa ili kozmetičara koji će na najefikasniji način pomoći u borbi sa mitiserima. Dr Anjali Mahto, konsultant u Consultant Dermatologist & British Skin Foundation Spokesperson, preporučuje redovne tretmane lica sa parom ili lakim hemijskim pilingom, kao što je bademova kiselina".

Zapratite ELLE na Viberu i prvi dobijte sve insajderske informacije magazina ELLE >>>http: //www.viber.com/ellesrbija