Meghan Markle juče je gostovala kod Ellen DeGeneres, što je bio njen drugi važan intervjua nakon onog  kod Oprah Winfrey. Zabeležite ovaj datum u svojim kalendarima jer britanski mediji tvrde da je ovo dan kada je Meghan najavila svoj politički angažman.

Za razliku od istorijskog intervjua kod Oprah u martu, sada su ton i motivi bili drugačiji. Umesto uloge žrtve koju je tada sledila, ovog puta Meghan je odlučila da bude u svom najboljem izdanju - opuštena, duhovita, inspirativna. 

Ona se osvrnula na mnoge važne teme poput plaćenog roditeljskog odsustva, pozivanje na dužnost senatora, te izražavanje nezadovoljstva politikom u Londonu i Vašingtonu.

''Kao majka dvoje dece učiniću sve što mogu da budem sigurna da možemo da primenimo [plaćeno porodično odsustvo]'', obećala je ona. ''Ljudi to zaboravljaju ili čak i ne znaju da je Amerika jedna od šest bogatih zemalja na svetu koja nema mandat i nema federalni program plaćenog odsustva“, rekla je ona u drugom trenutku.

Ovaj potez, insajderi iz kraljevstva smatraju nečuvenim: ''Vojvotkinja od Saseksa nema ništa moćniji glas [o nekom problemu] od bilo koje druge majke u Americi. Ona ne bi trebalo da se meša u politiku" rekli su neuverljivo, jer zapravo svako ima pravo na svoj glas, politički angažman i javno iskazan stav.

Ovo takođe nije prvi put da se vojvotkinja bavi politikom. U februaru je imala sastanak sa guvernerkom Kalifornije, a prošle godine je učestvovala u događaju organizovanom u organizaciji Michelle Obame. Takođe, i Harry i Meghan javno su podržali Joe Bidena prošle godine, a onda krenuli u Njujork na seriju sastanaka sa SZO i UN gde su razgovarali o svim važnim temama od klimatskih akcija, do ekonomskog osnaživanja žena, angažovanja mladih, mentalnog zdravlja i pravednoj podele vakcine protiv Covid-a.

Analitičari ovo medijsko pojavljivanje vide strateški potez, to jest, kao svojevrsno sredstvo za čišćenje javnog imidža. To što se preorijentisala od člana kraljevske porodice do ''radne'' žene moglo bi da joj otvori put u demokratsku bazu moći. 

Najinteresantnije je da ovo nije prvi put da je neka uticajna ličnost najavila svoj politički angažman kod Ellen - setimo se Baracka Obame i Kamele Harris koji su se nakon gostovanja kandidovali za svoje pozicije.

Da li Meghan Markle planira da se kandiduje za buduću predsednicu Amerike? Ostaje da vidimo.

U februaru je provela sat vremena na sastanku sa guvernerom Kalifornije Gevinom Njusomom, intervjuisala ju je The 19th, politički sajt fokusiran na žene, a prošle godine je učestvovala u događaju organizovanom u organizaciji Mišel Obame koja je vanstranačka kada svi glasamo. (Meghan je takođe intervjuisala bivšu prvu damu kada je uređuje britanski Vogue 2019.)
Prošle godine, kada su se ona i njen suprug princ Hari pojavili u videu za časopis Tajm, njihovi komentari su bili široko čitani kao podrška Džou Bajdenu.
U septembru su Saseksi krenuli u Njujork sa pratnjom na seriju sastanaka na mestima kao što su SZO i UN gde su samovažno ubacivali i nosili fascikle u kojima su razgovarali o svemu, od klimatskih akcija, do ekonomskog osnaživanja žena, mladih angažovanje, mentalno zdravlje i pravednost vakcine protiv Covid-a.
Zatim je u oktobru napisala otvoreno pismo predsednici Predstavničkog doma Nensi Pelosi i senatoru Čaku Šumeru o pitanju plaćenog roditeljskog odsustva, rekavši: „Nisam izabrani zvaničnik i nisam političar. Pišem vam u ovom veoma važnom trenutku – kao majka – da se zalažete za plaćeno odsustvo.