Postoji toliko četki i češljeva na tržištu koje su namenjene za feniranje, te nimalo ne čudi ženska neodlučnost u odluci koja je najbolja, a vrlo često bi želele i kratak vodič za pronalazak savršene četke za određeni tip kose.

Zanimljivo je da ovalni deo kod plastičnih četki izrađen često od metala koji se obično zagreva kod feniranja, što predstavlja lošu kombinacija u dodiru s kožom, zato se prednost pruža drvenim četkama.

Bilo da se radi o ovalnom ili okruglom obliku, drvena četka pogodna je za sve tipove kose, a tvrdnje su i da uz nju feniranje ne traje duže od 15 minuta, kao i da daje neverovatan volumen.

Sa drvenom četkom feniranje ne traje duže od 15 minuta.
Profimedia 

Osim za stilizovanje kose, odlična je za češljanje i za stavljanje maski na kosu. Drvena četka za kosu je idealna za one koji imaju dugu kosu ili ekstenzije. One s prirodnom dlakom smanjuju lomljenje kose i daju joj više sjaja jer bolje raspoređuju prirodna ulja koja luči vlasište.

Drvo je glatko i kosa će kliziti po njemu. Drvene četke su hipoalergenske i odličan su izbor ako imate osetljivo teme. Kako i kod drugih, tako je i kod drvenih četki važno održavanje.

Barem jednom mesečno je potrebno čistiti drvenu četku.
Profimedia 

Redovno čišćenje četke produžiće joj vek trajanja, ali i štititi zdravlje temena i same dlake. Pre svega, prvo uklonite dlake češljajući drugom četkom ili prstima. Četku operite u toploj vodi sa kap šampona za kosu.

Nakon toga isperite i ostavite da se osuši. Mnogi prave grešku i četke ostavljaju u vodi, ali to bi je moglo uništiti, pogotovo kada se radi o drvetu i prirodnim vlaknima. Čišćenje četke je dovoljno jednom mesečno.