Još
Izdanje: Potvrdi
Dodatno

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ruski Dior u Beogradu: Čuveni kreator Slava Zaitsev gost festivala "Etnology Fest"

Prvi Etnology Fest održava se od 12-14. oktobra u Muzeju nauke i tehnike i 15. oktobra u Etnografskom muzeju, a u okviru manifestacije biće održana modna revija čuvenog ruskog kreatora.

 Izvor: foto: Promo

12.10.2017.  PRVI DAN Muzej nauke i tehnike

15.30h  Master Class 1 -Kulturni identitet, mr Sonja Zimonić, direktor Muzeja nauke i tehnike

16.30  Master Class 2 (kustos Bojana Popović- Muzej Primenjene Umetnosti, Vuka Karadžića 18), održaće prezentaciju bogatog stvaralaštva , našeg proslavljenog dizajnera iz 70-tih godina dvadesetog veka, Aleksandara Joksimovića - naš prvi, savremeni modni dizajner koji je tradicionalne, srpske  motive koristio u svojoj kolekciji.

17.00  Radionica za decu Etno Mreža -Pravljenja loptica od pustovane vune

19.30  dolazak gostiju -welcome drink

20.00 svečano otvaranje sa svim učesnicima festival i direktorima muzeja, simbolično presecanje vrpce i obraćanje gostima (direktorka Muzeja nauke i tehnike, neko ispred grada, autor i Slava Zaitsev koji će preseći vrpcu)

20.15  modna revija Ethno Couture-Modni trendovi Srbije-"KOLO" plus 1 akapela, muzička tačka

21.00  nastavak + voditelj Etno Mreža, otvaranje izložbe uz demonstraciju tkanja na razboju

21.15  Koktel


13.10. DRUGI DAN Muzej nauke i tehnike


13.00 Panel- Uloga medija u promociji kulturnog nasleđa powered by COLOR PRESS - vodi Marina Kosanović-ekspert za medije.

Gosti: Jasna Jovanov-upravnica Spomen zbirke Pavla Beljanskog, Tamara Ognjević- istoričarka umetnosti i gastro-heritolog, Veselin Simonović- direktor dnevnih novina Blic, Jelena Blećić-vizuelni umetnik i docent na Fakultetu Savremenih umetnosti i Robert Čoban- suvlasnik i predsednik Color Press Grupe.

16.30 Master class 3 - Muzeja afričke umetnosti - predavanje na temu odevanja Masai naroda, uz fotografije iz Tanzanije –predavač kustos Afričkog Muzeja Marija Miloš

19.00  Film  - Čuvari tundra,  reditelj: Sardaana Barabanova i Diana Hudaeva/Saha Republika (Jakutija)
20.30 Film  - 24 Snega, reditelj: Mikhaila Barynina / Saha Republika (Jakutija)

14.10. TREĆI DAN-ZEMLJA U FOKUSU RUSIJA - Muzej nauke i tehnike

15.30  Master class 4- Saha Republika (Jakutija)
- Predavanje, proširivanje saznanja o tradiciji jedne od najsevernije nastanjenih delova Rusije u kojoj živi preko sto različitih nacija- "Preporod tradicije".

16.30 Radionica/ Workshop – Nasleđe narodnog stvaralaštva - Okoščenkova Nadežda Nikolarevna- Saha Republika (Jakutija)

20.00 Saha Republika (Jakutija) - Ethno performance - modna prezentacija tradicionalnih kostima  i obreda naroda Jakutije

21.00 Sirogojno Etnology -modna revija Sirogojno džempera i savremenih haljina srpskih dizajnera u režiji modnog filozofa-Filipa Maksimovića.

15.10. ČETVRTI DAN- Etnografski Muzej Beograd

15.00 Kasting za modele

19.00 Ethno Couture – ekskluzivna  modna revija proslavljenog ruskog kreatora  Slave Zaitseva i svečano zatvaranje festival, obraćanje direkrorka Etnografskog muzeja, neko od zvaničnika grada, autor i Slava Zaitsev nakon revije)

KOKTEL
21.00 Film - Orto Dojdu, režija: Aleksey Romanov 

Komentari 0

Vaš komentar je uspešno poslat i postaće vidljiv čim ga naši administratori odobre.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Najnovije

Najpopularnije

Moda

Celebrity